מפקח בניה / מפקח בניה לבית פרטי, מפקח בניה למבנה תעשייה, מפקח בניה למבנה ציבורי, מפקח בניה למבנה מסחרי.

מפקח בניה

מפקח בניה יפקח על הליך הבניה עבורכם, יד ימינכם המיקצועית. שיוודא שהבניה נעשית באיכות גבוהה ללא ליקויים וללא ’’עיגול פינות’’ של העובדים באתר ושל הקבלן המבצע.

קל מאוד לעגל פינות כשאין מפקח בניה באיזור, מפקח בניה ידאג לדרוש מהקבלן המבצע (שידרוש מעובדיו) רמת ביצוע גבוהה מאוד ודגש על איטום, בידוד, יציקות איכותיות וחומרי בניין תקניים ואיכותיים!

אדם שאין לו כל נסיון בבנייה לא יוכל לפקח בעצמו על הליך הבניה, נכון שכל אחד יכול להבחין בין עבודה טובה ועבודה לא טובה אבל בשלב שניתן להבחין העבודה כבר בוצעה ומאוחר מידיי.

אנחנו לא מעוניינים להגיע למצב שמאוחר מידיי, מפקח בניה טוב דורש בפירוש לפני תחילת העבודה ומזהיר שכל דבר שלא יבוצע לשביעות רצונו של מפקח הבניה ולפי הגדרתו יפורק ויבוצע מחדש.

כך מבצעי העבודה ידעו מראש שעליהם לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, איכות הבניה נקבעת לרוב על פי אופן הניהול של מפקח בניה באתר.

כשמפקח הבניה עומד על דרישות גבוהות כמעט כל קבלן ביצוע יכול להציג עבודות ברמה גבוהה, אבל גם קבלן ברמה גבוהה יכול להוציא עבודות בינוניות ומטה כאשר אין פיקוח עליון של מפקח בניה.

מפקח בניה צרו קשר עם מפקח בניה  – 03-632-9595

עלות מפקח בניה

עלות של מפקח בניה משתנה מאוד בין פרויקט לפרויקט, ויש גם הבדל בין פיקוח בניה בלבד וניהול פרויקט הכולל את בחירת אנשי המקצוע לביצוע הפרויקט והתיאום.

ישנן גם צורות תמחור שונות לפיקוח בניה, האחת מציגה סכום חודשי קבוע שישולם למפקח בניה חודש בחודשו והאחרת מציגה שיעור אחוז מסויים מכלל עלות הפרויקט.

לרוב לקוחות מעדיפים בצורת התמחור של חודש בחודשו מכייון שכך הם יודעים בדיוק כמה ישלמו ויכולים להכניס זאת לחישוב עלויות הבניה הכוללות, אך גם במקרה זה לא ניתןלדעת בוודאות מכיוון שמשך הבניה לא ידוע בדיוק.  אם יש מחיר שנקבע מראש עבור ביצוע הפרויקט עד מפתח אז אחוזים מסך עלות הפרויקט יציגו סכום מסוים והלקוח ידע בדיוק כמה הוא משלם עבור פיקוח בניה. אך גם במקרה זה ישנם סייגים, בתמחור של אחוזים מערך הפרויקט מפקח הבניה יקבע רף של זמן עבור הפיקוח, שכן פרויקט פשוט יכול מסיבות כלשהן להמשך זמן רב יותר מהמשוער, במקרה כזה רוב תחול תוספת תשלום עבור הפיקוח.

 

איך מפקח בניה יכול לחסוך כסף?

קודם כל במשא ומתן מול קבלני הביצוע, כאשר מפקח בניה מנהל את המשא ומתן המחירים שיעלו הדיון יהיו נמוכים יותר מהמחירים שיעלו במשא ומתן בין הלקוח לקבלן.

לאחר מכן בקניית כל הכלים הסניטריים, ריצוף, תאורה, נגרות, גינון. למפקח בניה יש הנחות משמעותיות!

ולבסוף, הערך הגבוהה ביותר של החיסכון נמצא במניעת ליקויי הבניה שלאורך שנים לפעמים גורמים לנזקים וקשה מאוד לתקנם ולעיתים תיקונם עולה כסף רב.

דוגמא: בבבית פרטי שנבנה לפני כ 3 שנים התברר כי האיטום לא נעשה היטב. על מנת לתקן את האיטום היה צורך בחפירה מסביב לבית תוך הריסת הגינה המטופחת ופירוק ’’דק’’ איפאה יוקרתי.

לאחר החפירה שנמשחה מספר ימים, נעשה איטום מחדש ולאחר בדיקה החל סידור הגינה מחדש ובניית הדק.. עלות התיקון הייתה כ 45,000 ש’’ח והייתה על חשבון בעל הבית.

בבית ישנם מעט ליקויים נוספים, אך פחות חשובים ובעל הבית החליט שלא לסדרם בשלב זה עקב העלויות הרבות שנאלץ לשלם עבור האיטום.

 

דיווחים און–ליין מהשטח ללקוחות

מפקח בניה מגיע לביקור באתר הבניה, עושה סיבוב, בודק את הנעשה באתר, משווה לתכנית ותוך כדי ביקור ממלא דו’’ח אלקטרוני שמסונכרן באופן מלא עם הלקוחות, הקבלן ובעלי עניין אחרים.

הדוחות האלקטרוניים האלה נשמרים בגליון אלקטרוני וכוללים חותמת תאריך ושעה. 

בנוסף מעלה מפקח הבניה תמונות מהאתר, תמונות המציגות את ההתקדמות באתר, תמונות המראות ליקויים, ותיקונם!

כך אנו דואגים לשקט הנפשי של הלקוחות שלנו ובו זמנית מתעדים את כל הנעשה באתר הבניה ושלבי ההתקדמות.

 

לאחרונה השקנו חבילת פיקוח בניה בסיסית לבתים פרטיים, הפיקוח חכולל הימצאות מפקח בניה בשטח בכל השלבים החשובים ביותר שנחשבים הקריטיים כגון: יסודות, איטום, בידוד, יציקות, יציקת הממ’’ד ועוד.. בנוסף כ 2 ביקורים באתר בשבוע עבודה, מילוי דוחות, רשימת ריג׳קטים ובדיקת תיקון ריג׳קטים קודמים.

מחיר הפיקוח הבניה הבסיסי הינו 2,900 ש’’ח לחודש לפיקוח בניה לבית פרטי.

 

נשמח לקחת חלק גם בפרויקט שלכם…

 חיגו עכשיו לקביעת פגישת יעוץ בחינם וללא התחייבות  – 03-632-9595

 

למפקח בניה לפרויקטים של תמ’’א 38 בקרו באתר קבוצת הליווי שלנו לדיירים. לחצו כאן.

‪Google+‬‏