ליווי דיירים תמ’’א 38 / קבוצת ליווי דיירים תמ’’א 38 נותנת מענה מקיף לכל צרכי הדיירים בפרויקט

ליווי דיירים – תמ’’א 38

חברת לצאת מהריבוע מוצאת פתרונות אמיתיים ויצירתיים לבעיות שונות בכל ענף הבניה.

 

תמ’’א 38,  דיירים שמעוניינים להכנס לפרויקט תמ’’א 38 או פינוי בינוי, מוצאים עצמם מהר מאוד בבלבול נוראי ותחת לחץ רב מצד יזמים קבלנים ובעלי מקצוע אחרים שמעוניינים לשים יד בפרויקט.

הדיירים שלרוב לא מודעים לזכויות שלהם ולא יודעים מה עלויות הפרויקט והפוטנציאל הטמון בו, מוכנים לחתום עם כל יזם שיבטיח להם מעלית, מרפסת וממ’’ד.

לעיתים הזכויות הניתנות לבניה הן הרבה מעבר למה שהיזם מציע במסגרת תמ’’א 38 ,  היזם מעדיף לתת מה שפחות ובתמורה לקבל את הזכויות לבניית קומות נוספות על גג הבניין.

יש בניינים שבכל מקרה ליזם לא ישתלם לבצע את הפרויקט, קורים מקרים רבים בהם הדיירים חותמים הסכם עם היזם וזה ’’נעלם’’ לפני תחילת הפרויקט, כנראה מהסיבה שהבין שאין כל כך פוטנציאל לרווח.

חשוב להבין שהיזם מקבל את התמריץ של בניה נוספת על גג הבניין והוא צריך להיות מאוד זהיר בתכנון הפרוייקט ובהערכתו.

לדוגמא: עלויות של פרויקט תמ’’א 38 בתל אביב ועלויות של פרויקט תמ’’א 3 בלוד לצורך העניין הן זהות, אם היזם בונה 8 דירות נוספות על בניין בתל אביב ומוכר אותן הפוטנציאל לרווח של היזם גבוהה בהרבה מפרויקט דומה בלוד או ערים אחרות בהן ערך הנדל’’ן נמוך יחסית.

במקרה שערך הנדל’’ן גבוהה נוכל יחד במשא ומתן מול יזמים להשיג עיסקה טובה יותר עבור הדיירים.

 

אז מה עושים?

קודם כל מצטיידים מאנשי המקצוע הרלוונטיים לפרויקט תמ’’א 38 ו/או פינוי בינוי.

מיהם אנשי המקצוע הרלוונטיים?

בראש ובראשונה חשוב מאוד שיהיה לדיירים ייצוג משפטי על ידי עורך דין תמ’’א 38, לרוב עורך דין נדל’’ן שזיהה ולמד את תמ’’א 38 ועסק בה בעבר.

אם מיניתם גם אדריכל אז רוב הסיכויים שהבניין יראה כאהבת נפשכם (ולא כאהבת נפשו של היזם) ובנוסף האדריכל ידאג לנוחיותכם ולצרכים שלכם.

מהנדס (קונסטרוקטור) תמ’’א 38 יבדוק את חוזק הבניין ויכין תכנית לחיזוק הבניין שזה יעמוד בתקן לעמידה ברעידות אדמה ונזקי טבע אחרים.

עבודת המהנדס ועבודת האדריכל כפופות זה לזו מכיוון שהאדריכל צריך להתייחס לתכנית חיזוק המבנה שהמהנדס תכנן, רצוי מאוד שיהיה שיתוף פעולה בין השניים.

לאחר הכנת המפרט הטכני של הבניין על ידי היזם כדאי להביא מפרט זה לידי מפקח הבניה להערות ואישור המפרט.

מפקח הבניה ידאג שהן במפרט הטכני והן בפועל במהלך הבניה יהיה שימוש בחומרי בניה תקניים ואיכותיים וכמובן יפקח על הליך הבניה מקרוב ויהיה מעורב בכל שלב ושלב בבנייה.

מפקח הבניה הוא זה שבסופו של דבר מאשר שהעבודה אכן בוצעה על פי תכניות הביצוע המפורטות.

לאחרונה, הקמנו קבוצה המונה את כל אנשי המקצוע הנ’’ל אשר יתנו ייצוג מלא לדיירים בפרויקט תמ’’א 38.

אנשי המקצוע שלנו הינם מנוסים מאוד בכל הקשור לתמ’’א 38.

בקרו באתר הקבוצה למידע נוסף על ליווי דיירים תמ’’א 38, לחצו כאן.

 

          צרו קשר עוד היום:       03-632-9595

‪Google+‬‏